Atsakingas skolinimasis. Dar 2013 metų vasarą įsigaliojo atsakingo skolinimo įstatymas. Jame nurodyta, kad žmogus negali skolintis daugiau kaip 40 procentų nuo savo uždarbio. Jei įmonė paskolins sumą, didesnę nei 40 procentų žmogaus pajamų – ji bus baudžiama už neatsakingą kreditų ir paskolų išdavimą.
Atsakingas skolinimasis
Pagal šios taisyklės taikymą ir vėl grįžtame prie praeitame straipsnyje aptartos problemos. Mažas pajamas gaunantys paskolų gavėjai bus priversti skolintis ilgesniam terminui ir paskolos sumą mokant per ilgesnį laikotarpį, nes tik taip leidžia įstatymas. Noriu grąžinti skolą, o valdžia neleidžia. Juokinga, bet tokia realybė. Taip žmonėms teks per prievartą skolintis ilgesniam terminui, ilgiau mokėti palūkanas. O ilgesnis terminas reiškia didesnes palūkanas. Jos gal bus ir mažesnės teoriškai, bet praktiškai per visą laikotarpį jų bus sumokama netgi daugiau.
Naudinga pasidomėti:
Suvaržytos galimybės pasirinkti
Šis įstatymas suvaržys daug kam galimybę gauti kreditą. Kredito negaus, bet pinigų poreikis tai nedings. Na beliks skolintis iš kaimynų arba tiesiog mirti iš bado. Arba pinigus pradėsime skolintis nelegaliai. Tai viskas vyks dar brutaliau. Pinigų išieškojimas taps kriminalizuotas, palūkanos neribojamos, o ir mokesčiai valstybei nemokami. Neaišku, kas čia laimės, bet panašu, kad daugelis tiesiog praloš.
Gal čia vėl didesnių kredito bendrovių interesas. Stambios bendrovės dalinančios kreditus pratęs terminus, padidins net pelną, nes surinks daugiau mokesčio iš palūkanų. Na, o kas nutiks smulkiesiems? Jiems, deja neužteks savų lėšų kreditų terminų pratęsimui ir dėl to jiems teks užsidaryti…